Pas Bashës, Meta i përgjigjet thirrjes së Di Caprio: Të vendosur mos lejojmë vendime arbitrare deri në 25 prill

Pas Bashës, Meta i përgjigjet thirrjes së Di Caprio: Të vendosur mos lejojmë vendime arbitrare deri në 25 prill

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur thirrjes së aktorit të njohur Leonardo Di Caprio, për mbrojtjen e Lumit Vjosa.

Ndërsa shpërndanë postimin e Di Caprio, në Twitter Meta shkruan se ai është i vendosur për të mos lejuar deri në 25 prill ndonjë vendim arbitrar për ndërtimin e hidrocentraleve në lumin Vjosa.

"Ne e duam Vjosën dhe përgjithmonë do ta mbrojmë atë! Faleminderit dhe mirënjohje Leonardo Di Caprio për solidaritetin tuaj frymëzues! Ne jemi të vendosur, deri në 25 Prill, të mos lejojmë me mjete demokratike ndonjë vendim arbitrar për ndërtimin e hidrocentraleve në lumin Vjosa", shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Leonardo Di Caprio bën thirrje për mbrojtjen e lumit Vjosa, aktorit i përgjigjen Basha, Meta dhe Kryemadhi


  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Bilanci i pabesueshëm, Pep Guardiola fiton një trofe çdo 23 ndeshje! Rekordi i Premier League

Bilanci i pabesueshëm, Pep Guardiola fiton një trofe çdo 23 ndeshje! Rekordi i Premier League