Pas Celibashit, ambasadori i OSBE-së në Shqipëri takohet me Presidentin Begaj

Pas Celibashit, ambasadori i OSBE-së në Shqipëri takohet me Presidentin Begaj

Bajram Begaj dhe Michel Tarran

TIRANË - Presidenti vendit, Bajram Begaj priti sot në një takim kryetarin e ri të  Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadorin Michel Tarran.

 Begaj i shprehur ambasadorit Tarran mirënjohjen për ndihmën që Prezenca e OSBE-s ka dhënë ndaj Shqipërisë ndër vite, ndërsa theksoi bindjen së një bashkëpunim i tillë do të vijojë edhe në të ardhmen.

Pak ditë më parë, ambasadori Tarran zhvilloi një tjetër takim me kreun e KQZ, Ilirjan Celibashin, ku në fokus të takimit ishte vota e diasporës dhe reforma zgjedhore.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot