Pas Luis Vuitton, shqiptarja Nensi Dojaka shpallet stilistja e vitit në Britaninë e Madhe

Pas Luis Vuitton, shqiptarja Nensi Dojaka shpallet stilistja e vitit në Britaninë e Madhe

Stilistja shqiptare Nensi Dojaka

Pas çmimit nga Luis Vuitton, stilistja shqiptare Nensi Dojaka, ka fituar një tjetër çmim prestigjioz, British Fashion Award, duke u shpallur stilistja e vitit në Britani.

Në fillim të këtij viti, një model i saj, një fustan i zi i shkurtër, u rendit mes produkteve më të shitur të 2021, sëbashku me modele nga marka të njohura si Prada dhe Hermes.

Juria që e përzgjodhën atë si fituese të çmimit prestigjioz, u impresionuan nga cilësia e lartë e punës dhe këndvështrimi i 28-vjeçares.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Makiwa71: 01/01/2022 22:19

    I baj komplimente , por jam kurioz se a do t'a kishte fitu po të ishte në Itali.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës