Pas takimit me kandidatët, Basha takim individual me aleatin e tij Fatmir Mediun

Pasi i siguroi një vend të sigurt në listën e  PD për qarkun e Tiranës, Lulzim Basha ka pritur në takim individual aleatin e tij Fatmir Mediu. Ai është shfaqur në zyrat e selisë blu menjëherë pasi ka përfunduar takimi i Lulzim Bashës me kandidatët fitues dhe jo fitues në listat e 25 prillit.

Fatmir Mediu mori mandatin e deputetit në zgjedhjet  e 25 prillit, i cili ishte renditur në vend të 7 në listën e Tiranës. Ndërkohë duhet theksuar se në takimin që Basha opati me kandidatët nga lista e 25 prillit, aleatët nuk ishin të pranishëm. Përçarja e Bashës me disa nga aleatët ka nisur pas humbjes së zgjedhjeve, ku  Nard Ndoka dhe Agron Duka e kanë bërë atë përgjegjës pasi ndoqi strategji të gabuar dhe se i besuan atij verbërisht. Edhe Monika Kryemadhi deklaroi pas humbjes se gabuan me strategjinë e djegies së mandateve dhe mosfutjen në zgjedhjet lokale të 2019.

1620152591_mediu.jpg


Lajmi kryesor:

Basha takim me kandidatët e 25 prillit: Beteja jonë do vijojë në parlament! Pavarësisht vjedhjes së votave, PD u forcua! Vazhdoni të faktoni shkeljet në zgjedhje


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij