Pasdite rikthehen shirat...mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta. Por pjesa e dytë e ditës sjellë shtim të vranësirave fillimisht në jug dhe gradualisht shtrihen në të gjithë vendin duke rrezikuar reshje të pakta në zonat malore.

Temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit, por rritje të ndjeshme sjellin orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore -1°C në zonat malore deri në 18°C në ultësirën perëndimore.

Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veri-perëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ish-deputeti demokrat: Ministria e Shëndetësisë po fsheh numrin e mjekëve të infektuar me COVID