Pasi u shpall kampion bote, boksieri Florian Marku rikthehet në Shqipëri, shëtit me Ferrari rrugëve të Tiranës (VIDEO)

Boksieri Florian Marku rikthehet si kampion në Tiranë, pasi na bëri krenar pak ditë më parë duke mposhtur në kategorinë IBF, ukrainiasin, Maxim Prodan.

Boksieri shqiptare ka shpërndarë një video në rrjetet sociale, teksa shihet duke udhëtuar me duke Ferrari në rrugët e Tiranës, dhe në sfond dëgjohet muzika e Noizy-t, “Jena Mbretër”.

Boksieri Florian Marku u shpall kampion bote në IBF, në kategorinë Welterweight. Marku mposhti në Londër të pathyeshmin Maxim Prodan, që ishte edhe mbajtësi i titullit.

 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Peng i burokracive, familja në Funar të Elbasanit nuk merr dëmshpërblimin për shtëpinë e shembur: Jetojmë me frikë