Patate role me proshutë dhe djathë nga zonja Albana

Patate role me proshutë

Përbërësit:

 • 800 gr patate
 • 2 kokrra vezë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 200 gr proshutë
 • 200 gr djathë i butë
 • 60 gr djath i grirë i fortë
 • 1 tufë majdanoz
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Patatet pasi i kemi zjerë i shtypim mirë, i vendosim në një tas ku shtojmë kripën, piperin, vezët, hudhrën e shtypur, majdanozin dhe djathin e grirë. Brumin e patateve e hapim në sipërfaqen e një letre kuzhine duke shtrirë në sipërfaqen e saj proshutë dhe djathë të butë. E mbledhim duke e bërë role. E spërkasim me djathë të grirë kaçkavall dhe e vendosim në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 30 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja