Patëllxhanë të mbushur nga zonja Albana

Patëllxhanë të mbushur

Përbërësit:

 • 4 patëllxhanë
 • 1 karrotë
 • 1 spec i kuq
 • 1 spec jeshil
 • 2 qepë
 • 500 gr mish i grirë
 • 2 lgj salcë domate
 • 3 domate
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • Piper i zi
 • Piper i kuq
 • Bimë aromatike

Përgatitja:

Fillimisht pastrojmë patëllxhanët, i vendosim në ujë me kripë dhe më pas i skuqim me pak vaj. Ndërkohë presim të gjitha perimet në kubikë. Kaurdisim mishin e grirë derisa të kokrrizohet, shtojmë qepët, karrotat, pjesët e brendshme të patëllxhanëve dhe gradualisht domatet dhe specat. I kaurdisim të gjitha duke shtuar bimët aromatike dhe erëzat bashkë me salcën. Bëjmë mbushjen e patëllxhanëve dhe i vendosin në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 50 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kroaci/ Hyn në shtëpinë e të moshurave dhe qëllon me armë zjarri, humbin jetën 5 persona! Në pranga autori

Kroaci/ Hyn në shtëpinë e të moshurave dhe qëllon me armë zjarri, humbin jetën 5 persona! Në pranga autori