Shpërthen bombola e gazit në Patos, plagosen 3 familjarët! Transportohen me urgjencë në QSUT, fqinjët: Vajza e çiftit ka pësuar më shumë djegie

Tre anëtarë të një familjeje në fshatin Grizë të Patosit u plagosen si pasojë shpërthimit të bombolës së gazit në banesë.

Fqinjët e tyre thanë se kanë dëgjuar zhurmë të madhe dhe më shpejtësi kanë vrapuar tek banesa e tyre për tu ardhur në ndihmë. Vajza e çiftit ka marrë plagë të shumta.

“Unë e kam shtëpinë pak më larg. Dëgjova zhurmën e madhe…shpërthimin. Dëgjova zhurmë që po qanin. E kam kunat. U mblodhën njerëzit. Çfarë të shikonim: gjak nga fytyra dhe gjak nga duart. Vajza është djegur më shumë. Bombola ka qenë nga jashtë shtëpisë. Erdhi Policia dhe ambulanca menjëherë se i lajmëruam.”, thanë fqinjët.

Të plagosur mbetën Fatmir Saliaj, Ylvie Saliaj dhe Daniela Shpërdheja, të cilët u transportuan me urgjencë në pavionin e djegies-plastikës pranë QSUT.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:43
Rrjedhja e bombolës së gazit në një banesë në Patos, banorët: Dëgjuam zhurmën! Kur u mblodhëm pamë që familjarët ishin të gjakosur në fytyrë

 

Banorët pranë banesës ku pati rrjedhje të bombolës së gazit në Patos kanë treguar zhurmën e madhe që dëgjuan dhe kur u afruan panë familjarët e gjakosur.

“E kam shtëpinë 100 metra larg. Dëgjova zhurmën e madhe, se kush ma hapi nga këta nuk e di. Dëgjova që po qanin, i thashë o burrë është te Fatmiri se e kam kunat, e kam vëlla. U mblodhëm ne, çfarë të shihje, gjak nga fytyra, gjak të vrarë. Është ballkon përjashtë, bomba ka qenë nga jashtë. Vajza është më keq.

Dëgjova një zhurmë, e madhe. Më vonë, çerek ore më thotë një shok, plasi bomba. I morën i çuan me urgjencë në spital”, thanë banorët.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Dronët ukrainas mbi aeroportin Kursk dhe në Belgorod

Dronët ukrainas mbi aeroportin Kursk dhe në Belgorod