POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Patrullimi me dron’/ Bien në ‘rrjetë’ 70 shoferë për parakalime të gabuara (VIDEO)

Policia Rrugore vijon monitorimin nga ajri me dron, ndërsa nga patrullimi ka evidentuar disa parakalime të gabuara. Sipas njoftimit, gjatë javës që kaloi janë evidentuar me dron 67 parakalime të gabuara. 30 për shpejtësi tej normave të lejuara ku janë dërguar për pezullim të Lejes së Drejtimit, 28 për mosvendosje të rripit të sigurimit, 12 për shkelje të ndryshme si mungesë siguracioni, kontrolli teknik etj.

‘Në të gjithë vendin jemi angazhuar për të parandaluar, evidentuar dhe ndëshkuar çdo shkelje të qarkullimit me qëllimin e vetëm rritjen e parametrave të sigurisë së jetës në rrugë. Zbatimi i rregullave të qarkullimit rrugor= destinacion i sigurt’ thotë Policia Rrugore. Patrullimi i Policisë Rrugore me dron në akset kryesore në vend filloi në muajin gusht.

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Parakaluesi: 12/09/2018 14:47

  Dhe pastaj populli fiton ceshtjen ne gjykate administrative... Por me pare duhet te merret per jave te tera me procedura, sepse drejtuesit e policise nuk njohin ligjet :)

  Përgjigju
 • Drini: 10/09/2018 12:53

  Ok dihet qe eshte e rrezikshme por sa shtet idiot qe kemi, aty mungon gjeja themelore qe jane vizat.turp

  Përgjigju
 • tani: 10/09/2018 11:50

  ku e shikoni ju qe ka parakalim te gabuar ne foto?aty nuk ka vije te panderprere,madje s ka vijezim fare.shtet plehre qe dhe vijezimin e rrugeve nuk miremban dot se I vjedhin tenderat e mirembajtjes

  Përgjigju