FOTO/ Pavarësisht thirrjeve të policisë, shqiptarët mblidhen në Mitrovicën e Jugut në protestë për trazirat e shkaktuara nga serbët në veri

FOTO/ Pavarësisht thirrjeve të policisë, shqiptarët mblidhen në Mitrovicën e Jugut në protestë për trazirat e shkaktuara nga serbët në veri

 

Pavarësisht thirrjes së bërë nga policia e Kosovës, dhjetëra qytetarë shqiptarë janë mbledhur në protestë në Mitrovicën e Jugut afër Urës së Ibrit.

Organizimi i tyre është bërë për të protestuar për situatën në komunat e veriut. Por policia e Kosovës kërkoi që shqiptarët të mos marrin parasysh këto thirrje sepse kanë prejardhje të dyshimtë.

Të njëjtën thirrje e bëri edhe ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla.

Por gjithsesi policia ka vendosur një kordon sigurie për të mos lejuar lëvizjen e qytetarëve në zona të tjera.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri të Kosovës, Franca dhe Gjermania kërkojnë ripërsëritjen e zgjedhjeve në 4 komunat! Osmani: Të gatshëm ta shqyrtojmë këtë mundësi


Ora 13:56
Pavarësisht thirrjeve të policisë, shqiptarët mblidhen në Mitrovicën e Jugut në protestë për trazirat e shkaktuara nga serbët në veri
 • B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?  ×

  Lajmi i fundit

  E pushtuar nga flakët, kush është pronari i 'Deutsch Color', biznesmeni shqiptar që investoi në Tunizi

  E pushtuar nga flakët, kush është pronari i 'Deutsch Color', biznesmeni shqiptar që investoi në Tunizi