PD akuzë sërish Ramës, Spaho: U bë kryeprokuror, vrasje mafioze

Partia Demokratike i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas deklaratës së këtij të fundit se vdekja e shoferit të Fatmir Xhafës, ishte vetëvrasje.

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, në një deklaratë nga selia blu tha se Rama ka marrë përsipër rolin e kryeprokurorit. Spaho i qëndroi sot të njëjtit version të shpërndarë nga PD dhe Berisha dje, se shoferi i Xhafës nuk u vetëvra, por u vra nga mafiozë.

Ngjarja me shoferin është vrasje mafioze, jo skenar fantazie. Rama ka mohuar çdo gjë në këto vite. Edi Rama mohoi dënimin e Agron Xhafës. Mohoi kanabizin, e quajti skenar fantazie. Mohimi i këtyre të vërtetave e la Shqipërinë jashtë Evropës. Me Ramën kryeministër. Edi Rama ka marrë përsipër dhe rolin e kryeprokurorit duke paracaktuar se  vrasja mafioze ishte vetëvrasje me 3 plumba. 

Edmond Spaho, kryetar i grupit të PD-së

/al.sp./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e ka menaxhuar në mënyrën e duhur sistemi shëndetësor emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento

Komente

 • Aliu: 04/07/2018 01:29

  Kadiu jeton ne planetin fqinje nuk kupton se cndodh rreth planetit te droges

  Përgjigju
 • Idrizi: 04/07/2018 01:01

  Shkelzeni e vrau politika ku sherbente AI do kete shprehur ndonje pa kenaqesi Kundra XHAFES ose VELLAIT te xhafes dhe keta nuk te falin te heqin qafe

  Përgjigju
 • tani: 01/07/2018 17:09

  E gjora dhe e shkreta opozite.Te turpeshme dhe te dhimeshme akuzat.Mos kujtoni se me genjeshtra ,shpifje,mashtrime e babalizem ktheheni ne pushtet?Ka ikur koha e BERISHIZMIT.njerezit kan zene mend.

  Përgjigju
 • Qoqja: 01/07/2018 15:51

  U zhdukshin nga faqja e dheut profesoret politikan si puna e ktij kok pafkes qe si mbyllet haleja tu lexu ata qe i shkruajn se ata qe mendon vete PROFESOR P***A .TE FALA TULLES .

  Përgjigju
 • Kadiu: 01/07/2018 14:20

  Eshte e turpshme se si u kthye ne politike e gjithe kjo situate e dhimbshme. Turp per PD qe kapet pas fijes se barit.

  Përgjigju
 • bardha: 01/07/2018 14:15

  Kur shikon se si behen si palaco vetem qe ti ket kryetari i partise me sy te mire , profesor spaho ca mund te presesh nga salianji me shok.

  Përgjigju
 • Rimi: 01/07/2018 14:12

  Nje pyetje kam. PD ku hyn ne te gjithe kete apo e kane bere zakon kta kap nje tem edhe rri ca kohe aty se kauza vet nuk kane.

  Përgjigju
 • besi: 01/07/2018 14:09

  E gjeten sebepin e rradhes kta. Do meren nja 2 muaj me kete gje edhe pse nuk ju takon fare.

  Përgjigju
 • sula: 01/07/2018 12:58

  Iku koha kur largqofti thurte skenaret dhe akuzat dhe prokuroria firmoste . Ju nuk keni prova por fantazi , prandaj nese ju i meshoni versionit te vrasjes , beni padi ne prokutori dhe jo llafe bishe . Eshte turp qe nje njeri qe i ka sjell shqipnis me qindra keime thur skenare per viktimen . Keni dale nga binaret e politikes dhe jeni krhy ne para shtet

  Përgjigju