PD e thirri në dëgjesën për rritjen e çmimit të miellit, Kryetarja e Autoritetit të Konkurrencës dyshohet me COVID, shtyhet dëgjesa në Komisionin e Ekonomisë

Foto ilustruese

Autoriteti i Konkurrencës ka shtyrë dëgjesën e thirrur nga Partia Demokratike, për të dhënë deklarime në lidhje rritjen e çmimit të miellit në Komisionin e Ekonomisë.

Burime bëjnë me dije se shkak është bërë gjendja jo e mirë shëndetësore e kreut të Autoritetit, Juliana Latifi, e cila dyshohet se është infektuar me COVID. Ndërkohë ende nuk bëhet me dije se kur do të zhvillohet dëgjesa.

‘Ne lidhje me mbledhjen e Komisionit per Ekonomine dhe financat, e njoftuar per tu zhvilluar diten e neserme, date 13.10.2021, ne oren 09:00, ju bej me dije se nga ana e perfaqesuesve te Autoritetit te Konkurrences jemi njoftuar per pamundesine e Kryetares znj. Juliana Latifi per te marr pjese ne kete seance degjimore per arsye shendetesore dhe per keto arsye eshte kerkuar shtyrja ne nje date tjeter e seacnes degjimore.

Shtyrja e kesaj mbledhje eshte kerkuar e ndikuar nga gjendja shendetesore e Kryetares se Komisionit te Konkurrences, Znj. Juliana Latifi e cila ne baze te nje raporti nga mjeku I familjes, dyshohet e infektuar me COVID-19 dhe per pasojë i eshte kerkuar te karantinohet. Raporti i leshuar nga mjeku i familjes ju eshte derguar ne e-mail tuaja zyrtare.’- njofton autoriteti i Konkurrencës.

Pak ditë më parë nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Sorina Koti, tha se PD do të thërrasë për një seancë në Komision Autoritetin e Konkurrencës lidhur me çështjen e rritjes së çmimit të bukës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Kadastra raport qeverisë për shtesat pa leje! Artan Lame: Ndërtuesit të heqin dorë nga shtesat, do të ndëshkohen