POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

PD i bojkoton emisionin, Muç Nano i nxjerr mesazhet dhe tallet me Elona Meçon: Pika që s’i bie bibës

Mustafa Nano

Një zyrtar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka bojkotuar mbrëmjen e djeshme emisionin 'Provokacja' të Mustafa Nanos, por kjo gjë nuk e ka prekur moderatorin. Kohën televizive ai e ka mbushur me mesazhet e shkëmbyera me ish0gazetaren që drejton tashëm zyrën e shtypit të Partisë Demokratike, Elona Meçon,

Nano thotë se drejtoresha e zyrës së shtypit në PD, Elona Meço, i kishte dërguar bashkëpunëtores së gazetarit mesazhin e bojkotit me këtë tekst:

 ‘Na duket krejt e pavend që të bëjmë sikur nuk e dimë që drejtuesi i emisionit Provokacija në shumicën e rasteve në qëndrimet që mban, nuk thotë të vërtetën për PD dhe nuk shohim arsye pse të kontribuojmë në emisionin e tij’, lexoi Nano mesazhin e Meços.

Më tej, gazetari tha se i fton politikanët për të ngjyrosur pak programin duke shtuar se nuk kanë në dorë asgjë me bojkotimin e emisionit.

Ai nuk i kurseu talljet me ish-gazetaren duke e quajtur bibë, ndërsa politikanët i fton të ngjyrosin disi emisionin, pasi me bojkot nuk i prishin aspak punë.

“Unë jam kritik i PD, kjo është e vërteta sipas meje. Ky është thjesht një qëndrim i imi dhe duhet të mbaj qëndrim, se ndryshe i bie që të gjithë të rendim pas të vërtetave që i di të gjitha ajo biba që ka marrë detyrën të mbulojë zyrën e shtypit të PD pika që si bie me të vërtetat e saj”, përfundoi Nano.

Komento

Komente

 • Ggg: 27/09/2018 07:52

  O Roma per analfabet na henksh topet ti... ik laj ndonje mut te huaji andej nga je mos ha mut ketej....

  Përgjigju
 • ROMA: 26/09/2018 17:52

  Muce nano gjithmon kam pasur simpati per ty, tani qe jam jashte shtetiti kam akoma me shume.ATA QE TE SHAJNE JANE TE GHITHE ANALFABET..nuk e dine cfare jane librat e cfare eshte kultura ,je i vetmi qe politikantve ja u ke then te verteten ne sy,te gjith koloreve te partive.vetem me nje gje e ke dhjere me ,,SKENDERBEUN,,.

  Përgjigju
 • Ggg: 26/09/2018 16:13

  Te them te drejten nuk eshte se kam simpati per PD, por ti Muc Nano je nje k**e, je nje ateist rrote k**i.... mire ta kane bere ata te PD, nuk ia vlen te merresh me ty o b**e njeri.....

  Përgjigju
 • Tani: 26/09/2018 12:53

  Ik mor ordinjer kush ndjek emisionin tend mir ta kan be cop ordinjeri mbete

  Përgjigju
  • konjak: 26/09/2018 13:45

   Po si ore Muc, te paskan koritur keta te PD-se.Poti more Muc, per ke e mban veten ;mos ju jeni vet zoti Apo mos jeni figur e shquar e popullit shqipetar;Te themi Kadareja.Mos keta plangprishes kan refuzuar nje emisjon-nder europian apo boteror.Vet kenaqsia eshte kancer i vetvetes.