PD nga Korça:Në 8 dhjetor kthejmë
 shpresën dhe besimin në vend

PD nga Korça:Në 8 dhjetor kthejmë<br /> shpresën dhe besimin në vend
Nga Korça, Partia Demokratike dhe Grupimi Dhjetor 90 rinjtë konfirmuan se protesta dhe vetëm protesta është zgjidhja për ti thënë ndal kësaj qeverie të inkriminuar dhe për ti hapur rrugë zhvillimit të një Shqipërie Europiane.

Në fjalët e tyre anëtarët e Grupimit dhe drejtuesit e degës së PD theksuan se demokratët janë ata që do të ringrejnë Shqipërinë, do ta shpëtojnë atë nga kriza e mjerimit dhe do të rilindin shpresat. 

Idealet e Dhjetorit janë burim frymëzimi për të rinjtë dhe për çdo shqiptar që beson tek mrekullia e lirisë, tregu e biznesi i lirisë shteti juridik të drejtat e njeriut dhe tek çdo vlerë demokratike. 

Themeluesit,  demokratët e Korçës,  mbështetësit e PD vijuan turin e aktiviteteve përkujtimore të rrëzimit të komunizimit dhe themelimit të demokracisë. Studentët e Korçës hynë ne historinë e demokracisë si mbështetësit e parë të Lëvizjes Studentore që rrëzoi diktaturën. 

Redaksia online
(s.m/shqiptarja.com|)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)