PD protestë në Fier, banorët bllokojnë rrugën: Kjo qeveri po hesht, është koha të ngremë zërin

Ashtu  siç ishte paralajmëruar më herët dhjetra mbështetës , anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike kanë zhvilluar këtë të mërkurë një protestë në qytetin e Fierit, ku akuzojnë qeverinë për keq-qeverisje.

 Grupi i protestueseve të mbështetur nga opozita janë mbledhur në vendin e quajtur Ura e Sheqit duke bllokuar për  disa orë rrethrrotullimin  e rrugës në hyrje të qytetit, ndërsa kanë paralizuar lëvizjen drejt jugut të vendit dhe anasjelltas.

Protesta e PD në Fier ka qenë e paralajmëruar ndësa sipas organizatorëve tubimi i ditës së sotme është zhvilluar në shenjë proteste, sipas tyre ndaj papërgjegjshmerise së qeverisë e cila nuk merr në konsideratë kërkesta e tyre  dhe është shkaktare e varfërisë, rritjes së çmimeve, rritjen e nivelit të papunësisë

e cila nuk qe po e çon vendin drejt shkaterrimit, po shkaterron te ardhmen.

“Eshte koha të ngreme zerin, sepse kjo qeveri po hesht! Po hesht për çmimin e larte te karburantit! Po hesht per çmimin e larte te energjise! Po hesht per statusin e naftetareve! Po hesht per varfërine, për taksat, për papunësine, për dëmshperblimet e padhëna Eshte koha të marrim në dore fatin tonë, të ardhmen tone! Ky vend është  i qytetareve dhe JO i politikaneve të korruptuar!", shprehet një nga qytetarët protestues.

Ndërkohë, Kryetari i  Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka paralajmëruar  një protestë masive më 16 shkurt në kryeqytet duke u bërë thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen me ta.

b.xh./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

  • Fier: 06/02/2019 18:36

    Robt atij qe ka fuqine per ta bere dhe nuk ju hodhi ne Gjanice. Plehra. Dhe mos dale ndonje dhe te thoje se edhe ne usa bllokohen rruget. Jo te bllokosh, por te tentosh te bllokosh ARTERIE KRYESORE ne usa apo gjekundi tjeter, te kane ngritur prej leckash.... Jane urdherat arrogante qe la Lilu kur ishte ne Fier. Proteste leshi

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Infektohet me COVID-19 kirurgu në Berat, përkeqësohet gjendja shëndetësore, shtrohet në spital