Basha: Rama mashtron aq shumë sa harron kur ka thënë të vërtetën për herë të fundit! 10 gënjeshtrat më të mëdha

Basha: Rama mashtron aq shumë sa harron kur ka thënë të vërtetën për herë të fundit! 10 gënjeshtrat më të mëdha

Kreu i PD-së, Lulzim Basha

TIRANË- Operacioni Forca e Ligjit ka qenë kryefjalë e ditës së sotme, pasi akti normativ pritët të miratohet në seancën e sotme. Teksa kryeminstri Rama jep argumente pse sot deputetët pse duhet ta votojnë, nga ana tjetër, kryedemokrati Lulzim Basha e quan mashtrimin e radhës. Pikërisht ky akt ka qenë në fokus të akuzave që kanë mbërritur nga Partia Demokratike dhe kryetari i saj, Lulzim Basha, për të cilët OFL-ja nuk është gjë tjetër veçse një propagandë dhe kryeministri Edi Rama një mashtrues. Me anë të një video mesazhi, listohen kryebashkiakë , ministra të PS-së të akuzuar për drogë, prostitucion, trafikim të qenieve njerëzore, sipas së cilit janë të mjaftueshme për ta kuptuar që Rama nuk lufton krimin, por i mban ato pranë vetes dhe u jep poste drejtuese në partinë e tij.

"Kur mashtron e gënjen gjithë kohën, harron kur ke thënë për herë të fundit të vërtetën! Kjo i ndodh Edi Ramës sa herë që flet", shkruan Basha.

Një të njëjtën linjë, ka qenë edhe reagimi i Partisë Demokratike, ku kanë listuar sipas tyre 10 gënjeshtrat që Rama tha sot në Kuvend "pa u skuqur fare". Në këtë reagim përmend emra të ish- kryebashkiakëve Valdrin Pjetri, Elvis Roshi, Arben Ndoka, Vangjush Dako, Agim Kajmaku, Mark Babani.

"10 gënjeshtrat më të mëdha të Edi Ramës sot pa u skuqur fare! Gjoja u revoltua me ata nuk mbrojnë të ashtuquajturin ligj antiKÇK, por vetë erdhi në pushtet me Aleancën e Qelbësirave dhe të Kriminelëve. Thotë se opinioni mbështet 72% të ashtuquajturin ligj antiKÇK, por nuk tregon se 87% nuk beson se qeveria do ta zbatojë ligjin kundër krimit. Gjoja vajtoi për vajzat e trafikuara, por bëri deputetë 2 trafikantë vajzash, Arben Ndokën, Mark Frrokun dhe kryebashkiak një përdhunues, Elvis Roshin. Bën sikur po lufton krimin e organizuar, por banda e Avdylajve është e regjistruar me Vangjush Dakon, që blejnë vota për Edi Ramën për t’i bërë surprizë 10 deputetë në Durrës.

Lavdëron si kurajoze Ministren e Drejtësisë, por nuk thotë pse bashkëshorti i ministres është peng për shkak të llogarive të dyshimta me bixhozin. Flet për të burgosur që do të vuajnë me 41 bis, por Agim Kajmaku shëtit i lirë në mes të Tiranës dhe Edi Rama vazhdon ta majmë me tendera publikë.  “Vajton” për 28 kriminelë të liruar nga gjykatat, por nuk thotë se ata u liruan me firmën e drejtorëve të tij të burgut dhe kryebashkiakëve të tij garantë. Deklaroi se për herë të parë po preken të paprekshmit, por deri tani nuk është konfiskuar asnjë pasuri domethënëse e krimit të organizuar. Tha se pasuritë e politikanëve janë të kontrolluara, por nuk tha se ku i gjeti ai 2 milionë euro për të ndërtuar vilën luksoze në Surrel. Shpalli dashurinë për shqiptarët, por në 7 vjet vetëm i ka vjedhur, u ka rritur taksat dhe i ka burgosur", shkruan PD.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kosovari: 05/03/2020 16:15

  Asnjhere kur ka folur me popullin dhe per popullin dhe Shqiperine.

  Përgjigju
 • Vlora: 05/03/2020 16:09

  HHAHAHHAHAHAHAHAHHA shiko kush flet Lulushi. Po genjeshtrat e tua se kalojne as nje dite o derzebil

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto