'Peizazh mahnitës i rrugës Leskovik-Ersekë', Rama: Ky vit solli shumë turistë, më tepër akoma tjetri (Video)

Këto janë pamjet e rrugës së rikonstruktuar Leskovik-Ersekë që ka shërbyer si një dritare më shumë për zhvillimin e turizmit në vendin tonë.

Pamjet nga peisazhi mahnitës që ofron përshkimi i kësaj rruge janë publikuar në rrjete sociale nga kryeministri Edi Rama i cili po ashtu vuri në dukje edhe ndikimin e saj në shtimin e fluksit të turistëve që vizituan zonën.

"Peizazhin mahnitës të rrugës së re Leskovik-Ersekë, ku ky vit solli shumë turistë, e më shumë akoma do të sjellë tjetri, ju uroj një të diel të mbarë", shkruan Rama.

Ndërtimi i rrugës Leskovik-Ersekë është pjesë e lidhjes turistike të Gjirokastrës, Përmetit, me Ersekën dhe Korçën, dy zona me potencial të jashtëzakonshëm kulturor dhe natyror. Projekti i rikonstruksionit të kësaj rruge kushtoi rreth 6 milionë euro, financuar nga qeveria shqiptare dhe BERZH.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:11
Fier/ Pamje përgjatë fshatit ku natyra është qëndisur me të mbjella nga fermerët duarartë

Fshati Gjinoqarë në Fier, ka një natyrë të bekuar e të qëndisur me të mbjella nga fermerët duarartë.

Kjo është panorama që sjell natyra e mrekullueshme e këtij fshati. Pamjet janë shpërndarë në rrjete sociale nga kryeministri Edi Rama.

Natyrës së bukur të këtij fshati, Rama nënvizon se i është shtuar qëndisja me të mbjella nga fermerët e zonës.

 

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ligji për zonat e mbrojtura, BE: Ndjekim me vëmendje zbatimin sipas kuadrit ligjor të Bashkimit Europian

Ligji për zonat e mbrojtura, BE: Ndjekim me vëmendje zbatimin sipas kuadrit ligjor të Bashkimit Europian