Peleshi: Trupat e Regjimentit të Këmbësorisë së Veriut në stërvitjen 'EFES 24' në Turqi

Peleshi: Trupat e Regjimentit të Këmbësorisë së Veriut në stërvitjen 'EFES 24' në Turqi

Trupat e Regjimentit të Këmbësorisë së Veriut pjesë përbërëse e Forcës Tokësore po marrin pjesë në stërvitjen shumëkombëshe “EFES 24”, që po zhvillohet në Turqi

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh sot se ata po stërviten me kolegët e tyre nga 36 vende të botës.

 “TTrupat e Regjimentit të Këmbësorisë së Veriut po stërviten me kolegët e tyre nga 36 vende të botës në stërvitjen shumëkombëshe #EFES24, që po zhvillohet në Turqi.Efektivët po demonstrojnë dhe rrisin aftësitë e tyre në hyrjen në zonën e kundërshtarit nëpërmjet detit, zbarkimin në breg dhe avancimin taktik në tokë", shkroi Peleshi në rrjetet sociale.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë