FOTO-LAJM/ Për herë të parë në 30 vite, PD nuk merr asnjë votë në një qendër votimi në Shkodër

FOTO-LAJM/ Për herë të parë në 30 vite, PD nuk merr asnjë votë në një qendër votimi në Shkodër

Majlinda Angoni e PS, Bardh Spahia i ‘Shtëpisë së Lirisë’ dhe Xhemal Bushati i PD

SHKODËR- Për herë të parë pas 30 vitesh Partia Demokratike nuk ka marrë asnjë votë në një qendër votimi në Shkodër. Bëhet fjalë për qendrën e votimit numër 118, në Breg të Lumit, në Shalë, ku sipas KQZ-së, asnjë votues nuk i dha votën kandidatit demokrat Xhemal Bushati. Bardh Spahia nga koalicioni 'Shtëpia e Lirisë' ka fituar 74 vota, ndërsa PS me Majlinda Angonin, ka fituar 25 vota.

Edhe në qytetin e Shkodrës, Partia Demokratike ka pësuar një disfatë të thellë, pasi ka dalë për herë të parë forcë e tretë, ndërsa koalicionin 'Shtëpia e Lirisë', i udhëhequr nga Sali Berisha me kandidatin Bardh Spahia, po shkon drejt fitores së sigurt. Kandidatja socialiste Majlinda Angoni renditet e dyta dhe më një rezultat të ngushtë me Bardh Spahinë.

Rezultati sipas KQZ

M.Q./xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 08/03/2022 02:24

  C'e do Shkodra Ramen dhe Bashen!T'u rrojne sa malet dhe t'u pijne lengun Haxhi Qamilit dhe Ali Babes me 40 hajdute,Berisha dhe Meta!U vertetua shprehja e ambasadores amerikane per barin.Shkodranet kane 30 vjet qe hane bar dhe prape Berishen zgjedhin.Per nga besnikeria dhe Enveri do t'i kishte zili,sepse sado qe u perpoq per 45 vjet nuk arriti kurre te fitonte kete lloj besnikerie prej budallai fanatik mes shqipove qofte dhe me force,si kjo qe kane shkodranet per Berishen dhe kjo pa kerbac.

  Përgjigju
 • sami: 07/03/2022 19:33

  Keqarhje per shkodren dhe shkodranet ,u ka ngel opa 30 vjet mbrapa

  Përgjigju
 • Gasj: 07/03/2022 16:20

  Edi Rama mendoi se do merrte Shkodren peng! Lum ajo dite qe do vije kur Shkodranet ta dergojne Ramen ne Hage per diskriminim politik dhe shkelje te te drejtave te njeriut. Urdhero dhe “ndalo” buxhetin o Edvin baxhella!

  Përgjigju
 • Mjeku: 07/03/2022 14:51

  Bardhi nje fitore e merituar, por do i kushtoje pak Sepse sdo ket fonde dhe bashkepunim me qeverine Gje qe si jep ndonje avantazh per te ngulur ndonje gozhde per shkodren, Dhe keshtu do shkoje kjo pune Perderisa nuk vendosen te dyja zgjedhjet nga njera pale Me mandat te njejte, sa te jete qeveria te jete dhe bashkia Me te njejten force politike Por jo kshu pa lidhje!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

‘Marrëdhëniet e shokut Halim Xhelo, me babën e tij, armik e agjent i imperializmit janë…’!/ Letrat nga Dukati për Kadri Hazbiun

‘Marrëdhëniet e shokut Halim Xhelo, me babën e tij, armik e agjent i imperializmit janë…’!/ Letrat nga Dukati për Kadri Hazbiun