POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Përdhunuan e më pas vranë një djalë 12-vjeçar, dy autorët ekzektutohen përpara turmës

Foto nga momenti i ekzekutimit të dy autorëve

Yemen-Wadah Refat dhe Mohamed Khaled u dënuan me vdekje për shkak se kishin përdhunuar e më pas vrarë një 12-vjeçar të quajtur Mohamed Saad në maj të vitit të kaluar.

Qindra vetë u mblodhën në qytetin portin e  Adenit të enjten, për të parë burrat të cilët e gjunjëzuan dhe më pas u vranë në sy të turmës.


Djali ishte duke luajtur pranë shtëpisë, kur njëri prej autorëve e ftoi për në shtëpinë e tij.

Pas përdhunimit, dhunuesit u përpoqën t'i mbyllnin gojën fëmijës që bërtiste duke kërkuar ndihmë, ndërsa njëri prej tyre e preu me thikë në fyt, thuhet në dokumentin e vendimit të gjykatës e cila dënoi me vdekje dy autorët.

m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Berat: 09/02/2019 15:41

  Ishalla nji dit do e kemi dhe ne kte ligj ne shqipri

  Përgjigju
 • Klick: 08/02/2019 19:10

  Keshtu pastrohet vendi vendet musulmane e kan ket ligj te mire kshu duhet ne shqipri

  Përgjigju
 • Vdekje Maskarenjve!: 08/02/2019 17:41

  Bravo. Ja keshtu veprohet e jo me gjykata e gjygje e avokatuqer te pafund. Keshtu DUHET te veprohet edhe per ata maskarenj qe perdhunuan te mituren ne Kavaje. Te theren e varen te gjithe po aty ku edhe e kane kryer krimin.

  Përgjigju
  • Klick: 08/02/2019 19:08

   Keshtu pastrohet vendi nga4halet

  • Klick: 08/02/2019 19:07

   Kjo asht knaqesi kur shikon kta plehra duke i vra