Përdornin celularin e disa të dehur teksa lëviznin, shoferë të arrestuar, nën hetim dhe të gjobitur në Durrës për 1 javë! Kontrolle në të gjitha akset rrugore

Përdornin celularin e disa të dehur teksa lëviznin, shoferë të arrestuar, nën hetim dhe të gjobitur në Durrës për 1 javë! Kontrolle në të gjitha akset rrugore

Kontrolle të Policisë Rrugore në Durrës

DURRËS- Policia Rrugore e Durrësit ka kryer kontrolle në të gjitha akset rrugore të qytetit gjatë një jave, ndërsa si rezultat janë arrestuar 2 drejtues mjetesh dhe janë vënë nën hetim 3 të tjerë, për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".

31 patenta janë pezulluar, nga të cilat 27 për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe 4 për drejtim të mjetit, nën ndikimin e alkoolit dhe për shkelje të tjera të Kodit Rrugor. 

Policia Rrugore e Durrësit apelon për drejtuesit e mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, të shmangin përdorimin e celularit gjatë drejtimit të mjetit dhe drejtimin e mjetit, nën efektin e alkoolit.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kujdesi: 18/11/2022 15:59

    Per celulare & pije jam dakort!Por keto hajduter te rrugures jane shum provokatore,qe te provokojne per rryshfet,nga F.Kruja ne Shkober e kane kthyer kete segment ne shtetrrethim.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ministri i Jashtëm i Serbisë në SHBA,  vizitë treditore në Uashington

Ministri i Jashtëm i Serbisë në SHBA, vizitë treditore në Uashington