Përfaqësuesit e SPAK takohen me DEA, fokus bashkëpunimi dhe shkëmbimi i eksperiencave për luftën ndaj drogës

Përfaqësuesit e SPAK takohen me DEA, fokus bashkëpunimi dhe shkëmbimi i eksperiencave për luftën ndaj drogës

Përfaqësuesit e SPAK me zyrtarët e DEA

Gjatë vizitës në SHBA, përfaqësuesit e SPAK kanë zhvilluar takim me përfaqësues të DEA. Në takim u fol për bashkëpunim më efektiv, shkëmbim eksperiencash të informacionit me qëllim rritjen e efektivitetit të goditjes së grupeve kriminale që trafikojnë substanca narkotike. SPAK është i vendosur që të garantojë ndëshkim ndaj kujtdo dhe ndaj çdo pasurie me prejardhje nga trafiqet e drogës!

Prej datës 2 gusht, drejtuesi i SPAK, Arben Kraja, së bashku me prokurorin e posaçëm, Vladimir Mara dhe Drejtoreshën e BKH, Aida Veizaj janë në vizitë zyrtare në Washington të SHBA-së. Ata do takohen me zyrtarë të Departamentit Shtetit, Departamentit të Drejtësisë, FBI, DEA dhe institucione të tjera të zbatimit të ligjit në SHBA.

Qëllimi i vizitës është prezantimi i SPAK dhe arritjeve të tij, si dhe forcimi i bashkëpunimit të SPAK me institucionet e zbatimit të ligjit në SHBA, me synim rritjen e intesitetit të ushtrimit të ndjekjes penale ndaj krimit të organizuar, korrupsionit, pastrimit të parave dhe konfiskimit të aseteve kriminale në Shqipëri.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • UKU MOMLIT: 05/08/2022 12:42

  O spak,mjaft më me kapak,me reklama fotosh,videosh, intervista e më the e të thash. Kur do ta godasesh korrupsionin galopant aktual qeveritar?? Kur do godasesh dy banditet,ish pushtetarë salilike???

  Përgjigju
 • Lushka: 05/08/2022 09:45

  Hahahaha nga ne in shum cte marrin... Hahahahaha shyqyr dolet foto se Po I pals atyr eper shiperine e per trafikantet shqiptar. Ato nuk e din ku bie Albanistani. Hajde hajde...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë