Perfeksionimi i aftësive në njohjen e armës, efektivët e Forcës Tokësore stërviten nga instruktorët e SHBA-së

Perfeksionimi i aftësive në njohjen e armës, efektivët e Forcës Tokësore stërviten nga instruktorët e SHBA-së

Pamje gjatë stërvitjes

Nën udhëheqjen e instruktorëve të ardhur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, efektivë e batalionit të Dytë të Këmbësorisë të Forcave të Armatosura Shqiptare kanë zhvilluar një stërvitje në kushte të këqija atmosferike.

Stërvitja u zhvillua për perfeksionuan aftësitë e efektivëve në njohjen e armës dhe zhvillimin e qitjeve me pushkën snajper, nën drejtimin e instruktorëve të Brigadës së Ndihmës së Forcave të Sigurisë amerikane.

Kjo është njoftuar nga faqja zyrtare e Forcave Tokësore shqiptare, të cilat kanë publikuar dhe disa pamje gjatë stërvitjes.

“Efektivët e batalionit të Dytë të Këmbësorisë, perfeksionuan aftësitë e tyre në njohjen e armës dhe zhvillimin e qitjeve me pushkën snajper, nën drejtimin e instruktorëve amerikanë të SFAB.”-thuhet në njoftim.

S.C/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli