Performanca me maskota, karnavalet gjallërojnë Gjirokastrën (VIDEO)

Në Pazarin Karakteristik të Gjirokastrës u zhvillua të premten dhe të shtunën parada e karnavaleve, ndërsa fëmijët e veshur me kostume shumëngjyrëshe me personazhet e tyre të dashura, i kanë dhënë atmosferë festive zonës historike.

Fëmijët e intervistuar nga Report TV janë shprehur të gëzuar për ķëto aktivitete, ndërsa tregojnë se si kush janë maskuar.

Por festës nuk i janë bashkuar vetëm fëmijët por edhe të rritur e turistë të cilët kanë kaluar disa momente ndryshe në qytetin e gurtë. Karnavalet janë rikthyer sërish këtë vit duke vazhduar traditën disavjeçare të Gjirokastrës të zhvillimit të tyre apo e njohur si Festa e Prosopullave.

Karnavalet janë rikthyer sërish këtë vit duke vazhduar traditën disavjeçare të Gjirokastrës të zhvillimit të tyre apo e njohur si Festa e Prosopullave.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut