Performancë e dobët/Shkarkohet drejtori i Hipotekës së Vlorës, u emëruar 6 muaj më parë

Performancë e dobët/Shkarkohet drejtori i Hipotekës së Vlorës, u emëruar 6 muaj më parë

Sokol Bana, ish-drejtor i Hipotekës së Vlorës

Shkarkohet drejtori i Hipotekës së Vlorës, Sokol Bana 6 muaj pas emërimit në këtë detyrë. Vendimi është marrë ditën e sotme nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, pas analizës së ushtruar në Hipotekën e qytetit bregdetar. 

Report Tv ka mësuar se shkak për shkarkimin është bërë performanca e dobët e Banës në kryerjen e detyrës. 

Sokol Bana u emërua në krye të Hipotekës së Vlorës në janar të këtij viti, si vijim i reformës së nisur në Zyrat e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, për rritjen e shërbimit ndaj qytetarëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Andeti: 08/07/2018 23:30

  Deshtaku lindur,te vej te japi mesim dhe te grabisi studentet tani

  Përgjigju
 • Blerdi: 08/07/2018 17:13

  Jo mo i kane rene ne qaf, ai i merte dosjet me valixhe ne shpi.....!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Man. City për shëtitje në FA Cup, Haaland shënon pesë gola! Katër asiste nga De Bruyne

VIDEO/ Man. City për shëtitje në FA Cup, Haaland shënon pesë gola! Katër asiste nga De Bruyne