Performancë e dobët/Shkarkohet drejtori i Hipotekës së Vlorës, u emëruar 6 muaj më parë

Sokol Bana, ish-drejtor i Hipotekës së Vlorës

Shkarkohet drejtori i Hipotekës së Vlorës, Sokol Bana 6 muaj pas emërimit në këtë detyrë. Vendimi është marrë ditën e sotme nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, pas analizës së ushtruar në Hipotekën e qytetit bregdetar. 

Report Tv ka mësuar se shkak për shkarkimin është bërë performanca e dobët e Banës në kryerjen e detyrës. 

Sokol Bana u emërua në krye të Hipotekës së Vlorës në janar të këtij viti, si vijim i reformës së nisur në Zyrat e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, për rritjen e shërbimit ndaj qytetarëve.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Andeti: 08/07/2018 23:30

  Deshtaku lindur,te vej te japi mesim dhe te grabisi studentet tani

  Përgjigju
 • Blerdi: 08/07/2018 17:13

  Jo mo i kane rene ne qaf, ai i merte dosjet me valixhe ne shpi.....!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Presidenca malazeze akuzon Rusinë për ndërhyrje në punët e brendshme të Malit të Zi