Përfshihet sërish nga flakët fusha e mbetjeve në Vlorë (VIDEO)

VLORË- Fusha e mbetjeve në Vlorë është përfshirë sërish nga flakët. Report Tv sjell pamje teksa shihen forcat zjarrfikëse që po shuajnë flakët.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, por dyshohet se ka qenë e qëllimshme. Kjo është hera e disatë që i vihet zjarri fushës së mbetjeve, ku rasti më i fundit ka qenë para 5 ditës.

Një problematikë e tillë po ndodh prej kohësh, e ndërsa kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka deklaruar se zgjidhja është landifili i Sheristës, por deri më tani nuk ka pasur asnjë avancim në këtë drejtim.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Juristët Luan Omari, Ismet Elezi dhe Niazi Jaho nderohen me titullin ‘Mirënjohja e Qytetit’, Veliaj: Tirana vlerëson këdo që i shërben

Juristët Luan Omari, Ismet Elezi dhe Niazi Jaho nderohen me titullin ‘Mirënjohja e Qytetit’, Veliaj: Tirana vlerëson këdo që i shërben