VIDEO/ Përfshihet nga flakët banesa në Korçë, zjarrfikësit në vendngjarje

Një banesë është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në lagjen nr.12 në Korçë. Zjarri ka shkaktuar dëme të shumta materiale, pasi pjesa më e madhe e shtëpisë është djegur.

Policia bën me dije se, brenda banesës ndodhej i moshuari, Tomi Sofroni i cili është nxjerrë nga policia dhe zjarrfikësit.

Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar nga zjarri, por vetëm dëme të konsiderueshme materiale.

Në vendin e ngjarjes, janë të pranishëm forcat e repartit zjarrfikës për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Ende nuk dihen rrethanat e përfshirjes së banesës nga flakët ndërsa grupi hetimor i policisë ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

U arrestua së bashku me burrin e saj, zbardhet emri i autorit të dyshuar të vrasjes së Liridona Murselit

U arrestua së bashku me burrin e saj, zbardhet emri i autorit të dyshuar të vrasjes së Liridona Murselit