Përfshihet nga flakët mali i Dukatit, zjarrfikëset po punojnë për shuarjen e tij

Një zjarr ka rënë këtë mbrëmje në Dukat të Vlorës. Report Tv sjell pamje nga ku shihet se tymi dhe flaka kanë mbuluar zonën.

Zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

Kjo vatër zjarri ka qenë aktive edhe para pak ditësh, është fikur dhe mbrëmjen e sotme është riaktivizuar sërish.

 

K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vjosa, menaxhimi ndërkufitar i ujërave, OKB: Shqipëria dhe Greqia të shohin mundësinë e bashkëpunimit