Digjet banesa në Dishnicë të Korçës, plagoset 27-vjeçarja! Kryeplaku: Sapo kishte dalë nga psikiatria

Një banesë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në fshatin Dishnicë të Korçë, ku për pasojë ka mbetur e plagosur një 27-vjeçare.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 06:15, ndërsa zjarri ra në banesën e shtetasit I. B., ku për pasojë ka marrë djegie trupore vajza e tij, e cila dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor. 

 Ajo u dërgua në spital, ku ndodhet jashtë rreziku për jetën. Sipas policisë paraprakisht dyshohet se zjarrin mund ta ketë vënë vetë 27-vjeçarja, teka grupi hetimor ka nisur hetimet.  Kryeplaku i fshatit Dishnicë, Spiro Xharo thotë që vajza ka vetëm disa ditë që ka dalë nga spitali psikiatrik i Elbasanit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Gjermania do të forcojë kontrollet kufitare me Poloninë dhe Çekinë

Gjermania do të forcojë kontrollet kufitare me Poloninë dhe Çekinë