Momenti kur përfshihet nga flakët një dyqan bombolash gazi te 'Myslym Shyri'! Banorët kishin kërkuar mbylljen, por '0' reagim

TIRANE- Një godinë e vjetër e vendosur në mes të pallateve të banuara në rrugën "Vangjush Furxhi" pranë "Myslym Shyrit" në Tiranë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme, pas një shpërthimi si pasojë e një shkëndije elektrike. Shpërthimi ka shkaktuar panik tek banorët e zonës. 

Nga shpërthimi nuk ka pasur të lënduar por vetëm dëme materiale. Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, ndërkohë që po vijojnë punën për pastrimin e zonës, për të shmangur një shpërthim tjetër.

Pika e shitjes së bombolave të gazit ishte hapur prej dy vitesh. Sipas gazetarit Elis Memelli vendosja e saj në mes të pallateve ishte denoncuar edhe më herët nga banorët e zonës, por nuk ka pasur reagime për zhvendosjen e saj.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:37
Pamje nga shpërthimi/ Momenti kur përfshihet nga flakët dyqani i bombolave të gazit! (VIDEO)

Report Tv siguron videon nga shpërthimi i dyqanit të bombolave të gazit në rrugën Vangjush Furxhi pranë Myslym Shyrit në kryeqytet.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento

Komente

  • xxx: 25/01/2020 19:36

    Duhet te marrin denim personat qe japin leje per kete pune te rrezikshme per qytetaret rreth pallatit

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dy liderat botëror Boris Johnson dhe Joe Biden takohen në Shtëpinë e Bardhë