Përfshihet nga flakët një pallat në Kinë, 10 viktima

Përfshihet nga flakët një pallat në Kinë, 10 viktima

Foto nga Vendngjarja

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe 9 të tjerë janë plagosur nga zjarri që shpërtheu në një ndërtesë banimi në Urumqi, kryeqytetin e Xinjiangut, provinca autonome në veriperëndim të Kinës.

Zjarri përfshiu një ndërtesë banimi shumëkatëshe në qarkun Tianshan të Urumqit të enjten vonë në mbrëmje, raporton Agjencia e Lajmeve Xinhua.

“Dhjetë njerëz vdiqën pavarësisht se iu dha ndihma e parë. Të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën”, raporton New China.

Ekipet zjarrfikëse dhe ekipet e shpëtimit evakuuan ndërtesën dhe shuan zjarrin. Autoritetet lokale kanë nisur hetimet për të përcaktuar shkakun e zjarrit.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto