Përfshihet nga flakët ndërtesa në Tajvan, 46 viktima dhe 41 të plagosur

Pamje nga vendi i ngjarjes

TAJVAN- Një ndërtesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme në Tajvan, duke lënë pas 46 viktima dhe 41 qytetarë të plagosur.

Ndërtesa 13-katëshe u dogj rreth orës 3 të mëngjesit, thanë zyrtarët e departamentit të zjarrfikësve në qytetin Kaohsiung. Rreth 55 persona janë dërguar në spital pasi u lënduan nga flakët dhe po marrin ndihmë mjekësore.

Zjarrfikësit ene nuk e kanë konfirmuar shkakun e këtij zjarri, ndërsa vijojnë punën e kërkimit. Shefi i zjarrfikësve të qytetit Lee Ching-hsiu, paralajmëroi se priten më shumë viktima pasi disa njerëz mund të jenë ende të bllokuar midis katit të shtatë dhe të njëmbëdhjetë.

Kryebashkiaku Chen Chi-mai tha se ndërtesa ishte pjesërisht e braktisur, pasi më parë kishte qenë sallë restorantesh, karaokesh dhe një kinema.

Pamje nga vendi i ngjarjes

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vizitën e presidentit turk Erdogan në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë e bëri Napoleon Bonapartin kaq të suksesshëm?