Përfshihet nga zjarri kurora me pisha në Roskovec

Një zjarr masiv ka përfshirë pyllin me pisha të fshatit Vlosht të Roskovecit dhe  Drenie të Mallakastrës, zona në kufi me njëra tjetrën.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të Roskovecit dhe Patosit. Zjarri ka djegur shumë hektarë me pisha duke rrezikuar kurorën.

Në vendngjarje ndodhet dhe policia. Pak ditë më parë ministria e Mbrojtjes u dërgoi një shkresë bashkive, drejtorive të policisë dhe prefekturave për të marrë masat për të kapur zjarrvënësit.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Në 29 korrik nisin aplikimet për në universitete, drejtori i RASH, Xhelaj: Maturantët, 6 ditë afat për të zgjedhur degën e preferuar