Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, qeveria: Do ruajmë sigurinë në gjithë territorin

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ndërkohë që kryeministria ka mbajtur një deklaratë për mediat. Në takim thuhet se është diskutuar për koordinimin e mëtejshëm të veprimeve që do ndërmerren në lidhje me situatën e krijuar në kufi. Qeveria në fjalimin e mbajtur është zotuar se do të ruajnë sigurinë, rendin dhe paqen në vend.

"Në mbledhje u shqyrtua situata e sigurisë në Republikën e Kosovës pas fillimit të zbatimit të vendimit për pajisjen me targa të përkohshme për automjetet me targa të Serbisë. Në veçanti u diskutua koordinimi i mëtejmë i veprimeve strategjike në shërbim të paqes dhe sigurisë, kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë  në vend. Institucionet e Republikës së Kosovës mbesin të përkushtuara për ruajtjen e rendit, sigurisë publike dhe sundimit të ligjit në tërë territorin e Republikës së Kosovës”, u shtua tutje.


Lajmi kryesor:

Kosovë/ Flakë e granata në një zyrë në Zubin Patok, qeveria pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë: Do ruajmë sigurinë në vend! Kurti nxjerr emrat e dy kriminelëve që po bllokojnë kufijtë në veri


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Beniada bën rrëzimin spektakolar në Big Brother...Donaldi 'tallet', e vajton me 'oii'! Shpërthejnë të qeshurat në shtëpi