Përfundoi misionin diplomatik në Shqipëri, ambasadori i Britanisë tregon eksperiencën e tij: Ishte privilegj të shërbeja në një vend kaq të bukur me njerëz mikpritës

Përfundoi misionin diplomatik në Shqipëri, ambasadori i Britanisë tregon eksperiencën e tij: Ishte privilegj të shërbeja në një vend kaq të bukur me njerëz mikpritës

Duncan Norman

Ambasadori i Britanisë në Tiranë, Duncan Norman ka përfunduar misionin e tij diplomatik 5-vjeçar në Tiranë.

Ai shprehet se ka qenë një privilegj t’i shërbente vendit të tij, në Shqipërinë e bukur që identifikohet për mikpritjen e njerëzve.

Përmes rrjetit të tij social Facebook, ai ka prezantuar pasardhësin e tij, për të cilin është shumë i sigurt se do të bëjë një punë të shkëlqyer dhe do të përfundojë misionin me sukses.

Ai shërbeu në Shqipëri për 5 vjet.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Nardi: 31/07/2021 12:35

    Sa kuptimplote dhe i sinqerte. Shqiperia per te huajt neper ambasada eshte per shetitje dhe dreka e darka neper restaurante.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në një ceremoni diplomimi në SHBA, dy të vrarë dhe 5 të plagosur nga të shtënat me armë

Tragjedi në një ceremoni diplomimi në SHBA, dy të vrarë dhe 5 të plagosur nga të shtënat me armë