Përfundon programi i Rindërtimit në Shijak, 665 apartamente gati për të pastrehët nga tërmeti

Në kuadër të Programit të Rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit në bashkinë e Shijakut, janë ndërtuar 665 apartamente. Me lagjen ‘Rilindja’, është përmbyllur edhe programi i rindërtimit në këtë zonë, ndërsa në gjithë 802 familje do të kenë një strehë të re. Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar pamjet, nga pallatet e reja të ndërtuara.

‘Mirmëngjes dhe me lagjen e Rilindjes me 665 apartamente, e cila përmbyll edhe Programin e Rindërtimit në Shijak ku për 802 familje është siguruar një strehë e re pas goditjes tragjike nga tërmeti, ju uroj një fundjavë të mbarë.’- shkruan kryeministri Rama.

Në Shijak, në kuadër të projektit të Rindërtimit ishin parashikuar për tu ndërtuar konkretisht 31 pallate me 665 apartamente dhe afërsisht dhe mbi 720 banesa private.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • LORA: 19/03/2022 10:12

    Lajm i bukur. I gezofshin e trashegofshin shtepite e tyre.te reja,te sigurta dhe te bukura.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Sërish përleshje në protestë në Maqedoninë e Veriut, raportohet për të shtëna me armë! Kreu i opozitës Mickoski akuzon se një person donte ta vriste