Përgjimet e SPAK/ Rovena Voda përdori makinën e ministrisë për të marrë arkën me 'peshk deti' në portin e Durrësit

Vijojnë të dalin të tjera detaje nga dosja hetimore e SPAK në lidhje me ish-zv.ministren e Brendshme, Rovena Voda, e cila akuzohet se i ka premtuar punësim në ministri avokates Florida Beu, në këmbim të 2 mijë eurove, por nuk kanë munguar as 'dhuratat' e tjera, si një telefon celular, apo një arkë me peshk deti. Sipas SPAK, rezulton se Voda përdorte automjetin e Ministrisë së Brendshme, me targa MB276AA, për të marrë korrupsionin e dyshuar.

Më 6 mars të vitit 2020, Rovena Voda, së bashku me Florida Beun dhe Majlinda Hasanin, personi i cili shërbeu si 'urë' lidhje mes ish-zv.ministres dhe Beut, kanë hipur në automjetin e Ministrisë së Brendshme, dhe kanë shkuar në Portin e Durrësit për të marrë arkën me peshk që, sipas përgjimeve, rezulton se ia kishte dhënë Beu.


Lajmi kryesor:

'E do Samsung, jo Iphone', përgjimet e dosjes së SPAK, zbardhen bisedat mes avokateve: Zarfin futja në çantë se ka kamera gjithandej, mos thotë Rovena që u këputën në by... ata


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Britania emëroi të dërguarin special për Ballkanin, Meta: Rol kyç për promovimin e lirisë dhe demokracisë në rajon