Përkeqësimi i motit/ Drejtoria e Përgjithshme Detare: Mjetet lundruese të marrin masat për të parandaluar rreziqet

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria e Përgjithshme Detare: Mjetet lundruese të marrin masat për të parandaluar rreziqet

Foto ilustruese

Teksa pritet përkeqësimi i motit pas mesditës të kësaj të premte, Drejtoria e Përgjithshme Detare ka kërkuar që të merren masat nga mjetet lundruese. Era do të jetë me drejtimin Jug-Jug-Lindje dhe Jug Jug-Perëndim në forcën 5-9 bft, 1.00-1.50m dhe  shpejtësi 12-25m/s dhe lartësi dallge nga 1.50 deri 3.00 metra. 

Subjektet që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë , duhet të marrin të gjitha masat e nevojshme për të qenë të sigurt dhe parandaluar çdo rrezik të mundshëm për shkak të kushteve të përkeqësuara të motit.

Përmirësimi i situatës meteorologjike të përkeqësuar do të jetë mbas datës 11 dhjetor 2022 ora 12:00.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Lufta ndaj informalitetit rrit zhdoganimet e cigareve me 64% në janar 2023

Lufta ndaj informalitetit rrit zhdoganimet e cigareve me 64% në janar 2023