Përmbyset pedaloni me dy persona në Durrës! Shpëton një prej tyre, tjetri dyshohet i mbytur (VIDEO)

Dy persona kishin marrë një pedalone dhe kishin dalë për të peshkuar në zonën e plazhit të Currilave në Durrës duke përfituar nga fundjava.  Ideja për të peshkuar ditën e sotme duket se nuk ka rezultuar e mirë pasi deti ka qenë me dallgë dhe i trazuar, që ka shkaktuar dhe përmbysjen e pedaloni jo shumë larg bregut.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:25,  ku pas njoftimit policia kufitare ka bërë të mundur nxjerrjen në breg të shtetasit  I.B, 48 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve

Për shtetasin tjetër A.M, rreth 52 vjeç, dyshohet se është mbytur, ndërsa policia kufitare vijon kërkimet me mjete lundruese si dhe janë nisur polumbarët e RENEA-s për të bërë të mundur gjetjen e tij.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Aleks: 03/03/2020 10:44

    Dje ne miting u lut u gjunjezua per te mos e shkarkuar dhe per tè mos shkuar né burg

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Impiantet e ujërave të zeza, Zhupa: Qeveria është duke ‘masakruar’ me gjoba bizneset turistike

Impiantet e ujërave të zeza, Zhupa: Qeveria është duke ‘masakruar’ me gjoba bizneset turistike