Përmet/ Ishte duke vizituar kanionin e Langaricës, mbytet turistja gjermane! E mori rrjedha e ujit

Përmet/ Ishte duke vizituar kanionin e Langaricës, mbytet turistja gjermane! E mori rrjedha e ujit

Pamje nga vendngjarja

PËRMET- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Përmet pasditen e kësaj të mërkure, ku një turiste gjermane është mbytur në kanionin e Langaricës.

Policia bën me dije se ngjarja është regjistruar rreth orës 18:25, ku turistja gjermane, 66-vjeçarja me inicialet A.S., ka qenë duke vizituar me këmbë kanionin e Langaricës së bashku me bashkëshortin, 72-vjeçarin me inicialet F.Ë.

Për shkak të prurjeve të mëdha të ujit, 66-vjeçaren e ka marrë rrjedha dhe për pasojë është mbytur, ndërsa bashkëshorti i saj ka mundur të dalë në breg.

Shërbimet e Policisë dhe ata të zjarrfikëses kanë nxjerrë nga uji trupin e pajetë të turistes gjermane, ndërsa në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

G.MO/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Tiranë, Veliaj nis rehabilitimin e ‘lagjes së korçarëve', merr dakordësinë e banorëve të ngushtojnë oborret për të hapur rrugën

Tiranë, Veliaj nis rehabilitimin e ‘lagjes së korçarëve', merr dakordësinë e banorëve të ngushtojnë oborret për të hapur rrugën