Përmirësohet situata me pandeminë e COVID në Kosovë, 3 raste të reja infeksioni në 24 orët e fundit dhe 1 viktimë

Situata me pandeminë e COVID në Kosovë, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 3 raste të reja infeksioni, ndërsa 1 person ka humbur betejën me virusin.

Rastet e reja dolën pas testimit të 1.748 mostrave. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, aktualisht janë 322 raste pozitive me COVID në vend.

Në Kosovë pritet që më 6 dhjetor të hyjnë në fuqi masat e reja kundër pandemisë, që kryesisht janë të fokusuara në paraqitjen e dëshmive për vaksinim dhe testet negative për qytetarët që hyjnë në vend.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:



×

Lajmi i fundit

John

Goditet me shkop në kokë punonjësi, teksa po pastronte kanalet në aksin Tepelenë-Gjirokastër! Arrestohet autori: Po punonte në tokën time