Përplasen dy automjete luksoze në Peshkopi, plagoset një këmbësor

Përplasen dy automjete luksoze në Peshkopi, plagoset një këmbësor

Mjetet e përfshira në aksident

Një aksident ka ndodhur në vendin e quajtur Kryqëzimi i Bolonjës, në qendër të qytetit të Peshkopisë. Mjeti tip Mercedes me targa AB858VZ me drejtues shtetasin L.K., ka goditur një tjetër Mercedez me targa Angleze.

Mjeti me targa Angleze është rrotulluar duke u kthyer në krahun e kundërt të rrugës. Në momentin e rrotullimit ka goditur shtetasin Nuri Ndregjoni teksa po kalonte në trotuar, drejt vijave të bardha. Ndregjoni është dërguar në spitalin rajonal të Peshkopisë ku po merr ndihmën mjekësore dhe është jashtë rrezikut.

Grupi hetimor po kryen veprimet, por paraprakisht dyshohet për shpejtësi tej normave të lejuara, dhe shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor. Dyshohet se  mjeti me targa Angleze nuk ka qëndruar në STOP, dhe është goditur nga mjeti tjetër që kishte preçedencën, por ishte me shpejtësi.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Urdhër arrestet për Vangjush Dakon dhe 9 ish-zyrtarë, ish deputeti Bogdani aludon: Janë prerë para 3 ditësh, s'do arrestohet njeri se janë larguar

Urdhër arrestet për Vangjush Dakon dhe 9 ish-zyrtarë, ish deputeti Bogdani aludon: Janë prerë para 3 ditësh, s'do arrestohet njeri se janë larguar