Përplasen dy makina në aksin Librazhd – Qafë Thanë, tre të lënduar

ELBASAN- Dy makinë janë aksidentuar këtë mbrëmje në aksin rrugor Librazhd-Qafë Thanë.

Policia raporton se dy persona janë lënduar dhe po marrin ndihmë mjekësore në spital.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i policisë

Në aksin rrugor  Librazhd-"Qafë Thanë", automjeti me drejtues shtetasin D. S., 20 vjeç, banues në Korçë, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin G. K., 19 vjeç, banues në Prrenjas. Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasi D. S. dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.
Gjithashtu, po kryejnë ekzaminime shtetasi G. K. dhe K. M.(pasagjer).

 

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Selita turistike në Mirditë, perlë natyrore, por pa rrugë! Kryebashkiaku-vendasve: Kthehuni, investoni në vendlindje

Selita turistike në Mirditë, perlë natyrore, por pa rrugë! Kryebashkiaku-vendasve: Kthehuni, investoni në vendlindje