Përplasi motoçiklistin pasi shkeli rregullat e qarkullimit në Elbasan, arrestohet shoferi i ‘Audit’, nis hetimi edhe për të dëmtuarin, mbante motorin pa patentë

Foto ilustruese

Policia e Elbasan arrestoi për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor", L. N., 32 vjeç, banues në Librazhd, dhe nisi hetimin për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, ndaj B. P., 21 vjeç, banues në Librazhd. Kjo pasi pasditen e djeshme, në aksin rrugor “Librazhd-Prrenjas”, në fshatin Hotolisht L. N., i cili po drejtonte mjetin tip “Audi”, ka goditur motorin me drejtues B. P., i pa pajisur me leje drejtimi. Për pasojë është dëmtuar shtetasi B. P., i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë, jashtë rrezikut për jetën.

Policia e Elbasanit kanë arrestuar një 26-vjeçar, i cili pasi kundërshtoi efektivët, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij, i gjetën një dorezë metalike

Ndaj K.K rëndojnë akuzat  "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta" dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”,

Në pranga është vënë edhe A.Q 47 vjeç, i cili shkeli masën e sigurisë "Arrest në shtëpi" dhe është konstatuar nga shërbimet e Policisë, jashtë banesës.

Gjithashtu, nga këto struktura u bë arrestimi në flagrancë Xh. K., 21 vjeç, banues në Elbasan, pasi, në fshatin Rrapun, u kap nga shërbimet e Policisë Rrugore, duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Rrëfimi i fundit i Kurt Kolës: Biseda me Fatos Lubonjën! Si e arrestuan 'ujqërit' Sherif Merdanin, i zunë pritë kur ishte me të fejuarën