Përplasi për vdekje këmbësorin, arrestohet 65-vjeçari në Elbasan! Ishte dënuar në me 2 vite e 6 muaj burg

Përplasi për vdekje këmbësorin, arrestohet 65-vjeçari në Elbasan! Ishte dënuar në me 2 vite e 6 muaj burg

Foto ilustruese

Një 65-vjeçar është arrestuar nga policia e Elbasanit pasi ishte dënuar nga gjykata për me 2 vite e 6 muaj burgim për ‘shkelje të rregullave të qarkullimit’, me pasojë vdekjen.

Policia ka arrestuar K.E, pasi më 18 mars të 2014 në aksin rrugor "Bilisht-Korçë", kamioni që drejtonte ky, është përplasur me një automjet tip "Opel", me drejtues shtetasin K. T..

Nga përplasja, humbi jetën këmbësori, shtetasi E. B.

‘Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Korçës, me vendimin e  datës 12.01.2015 e ka dënuar me 2 vjet e 6 muaj burgim, për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor", me pasojë vdekjen.

Më datë 18.03.2014, në aksin rrugor "Bilisht-Korçë", kamioni që drejtonte ky shtetas, është përplasur me një automjet tip "Opel", me drejtues shtetasin K. T.. Nga përplasja, humbi jetën këmbësori, shtetasi E. B..

Veprimet e mëtejshme procedurale do të kryhen nga strukturat e DVP Korçë.’- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Po po: 23/04/2024 10:48

    Nese do kishte shtet ai zotria duhet te kishte dale pera drejtesis ne kohen kur eshte bere ngjarja sepse tani i eshte parashtruar denimi dhe ai nuk ben asnje dite burg dhe prandaj ka ardhe me deshire.Beni nje pune te sakte o shtet i degraduar se keshtu vetem sa po lejoni gjithnje e me shume vetegjyqesin…

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Debati i Dumanit me Nokën te ‘Ligjet’, ish-prokurorja: S’mund të intimidohet prokuroria me dyshime për dekonspirim.

Debati i Dumanit me Nokën te ‘Ligjet’, ish-prokurorja: S’mund të intimidohet prokuroria me dyshime për dekonspirim.