Përplasi për vdekje me makinë të miturin, 24-vjeçari shqiptar arrestohet sapo kthehet në Itali

Përplasi për vdekje me makinë të miturin, 24-vjeçari shqiptar arrestohet sapo kthehet në Itali

16-vjeçari dhe vendi ku ndodhi aksidenti

ITALI- Sapo kishte mbërritur nga Shqipëria, 24-vjeçari shqiptar Rafaelo Beqaj ra në prangat e policisë italiane në aeroportin e Katanias.

I riu akuzohet se ka shkaktuar aksidentin natën e 18 dhjetorit të vitit të kaluar në Acireale ku një 16-vjeçar humbi jetën, Daniele Cantale Garano.

Aksidenti ndodhi në orën 03:00, në Corso Italia. 24-vjeçari ishte duke drejtuar makinën “Audi Q8” me shpejtësi të madhe përgjatë rrugës së qytetit të Catania. Makina u përplas me motoçikletën me të cilin po udhëtonte 16-vjeçari, trupi i të cilit përfundoi disa metra larg.

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli