Përplasje mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, 5 të plagosur, një rëndë

Përplasje mes shqiptarëve dhe italianëve në burg,  5 të plagosur, një rëndë

Foto ilustruese

ITALI-Pesë të dënuar mbetën të plagosur nga një përleshje në burg mes shqiptarëve dhe italianëve në Avellino.  Një nga të plagosurit ndodhet në gjendje të rëndë, por ende nuk dihet nëse është shqiptar apo italian.

Ndërhyrja e gardianëve shmangu një përleshje më të madhe që mund të kishte bilanc më të madh të plagosurish. Ndërkohë që ka nisur një hetim nga autoritetet italiane per ngjarjen.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit