Persona ende të paidentifikuar shqyejnë derën dhe vjedhin një shkollë 9 vjeçare në Gjirokastër

Shkolla 9 vjeçare "Naim Frashëri" në Gjirokastër ka rënë pre e një vjedhjeje. Policia ka shkuar në vendngjarje nga ku po merret me grumbullimin e provave të lëna nga keqbërësit. Kjo shkollë e pozicionuar në pjesën e sipërme të qytetit, rezulton e pa pajisur me kamera vëzhgimi dhe për pasojë policisë do t'i duhet shumë punë për të identifikuar autorët.

Shpeshherë ky objekt ka rënë pre e vjedhjeve gjatë kohëve të fundit. Ende nuk ka informacion se çfarë është vjedhur ndërkohë që keqbërësit kanë hyrë nga porta kryesore e shkollës duke e dëmtuar atë.

Për pasojë procesi mësimor sot është pezulluar. Pas inspektimit fillestar janë konstatuar dëmtime të orendive mësimore në klasa, ndërkohë që tentativa e hajdutëve për të deportuar në zyrën e drejtorisë ka rezultuar e dështuar.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Përfshihet nga flakët qendra kryesore ruse e hapësirës ajrore