Zëdhënësi i Kremlinit: Veprimet e Perëndimit kundër Rusisë janë ‘një luftë’

Zëdhënësi i Kremlinit: Veprimet e Perëndimit kundër Rusisë janë ‘një luftë’

"Veprimet e vendeve perëndimore ndaj Rusisë janë një luftë", kështu ka deklaruar Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, sipas raportimit të Agjencisë së Lajmeve ruse “Interfax”

"Rusia nuk mund të izolohet politikisht, ekonomikisht apo në sferën e informacionit. Ukrainasit janë njerëz paqësorë dhe të talentuar, vëllezër me Rusinë, por ata janë mashtruar për një kohë të gjatë", tha Peskov.

Lidhur me masakrën e Buçës, Moska e konsideron të nevojshëm një hetim të pavarur dhe të paanshëm për të sqaruar situatën në qytetin ukrainas ku trupat ruse dyshohen se kanë kryer krime lufte.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Duma ruse nesër mund të ndalojë shkëmbimin e pengjeve të luftës: Ata janë kriminelë nazistë! Ukraina: Pezullohen negociatat me Rusinë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

 Gara për Tiranën/ Bejko: Me Këlliçin kemi qenë brenda një PD-ja, Berisha na ndau

Gara për Tiranën/ Bejko: Me Këlliçin kemi qenë brenda një PD-ja, Berisha na ndau